Zajímavá nabídka práce pro naše absolventy – Projektový/á koordinátor/ka ve FoRS

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci, je asociací několika desítek organizací zaměřených na zahraniční rozvojovou spolupráci, humanitární pomoc, globální vzdělávání a informování o rozvojové tematice. Jsou v něm zapojeny české neziskové organizace a think-tanky, národní sekce mezinárodních organizací a další subjekty. Sekretariát FoRS zastupuje společné zájmy členů a rozvíjí spolupráci jak s nevládními organizacemi, tak se státními institucemi a dalšími aktéry v ČR i zahraničí. Více informací naleznete na www.fors.cz. Rozšiřujeme svůj tým a do naší pražské kanceláře hledáme kolegu/gyni na koordinaci české části mezinárodního projektu zaměřeného zejména na globální vzdělávání mládeže v oblasti udržitelného rozvoje. Z velké části jde o poskytování menších grantů na různorodé vzdělávací a osvětové aktivity a práci s příjemci těchto grantů. Součástí aktivit je také síťování se zahraničními partnery a časté pracovní cesty v rámci EU.

Náplň práce:

  • Projektové řízení české části projektu
  • Budování kapacit, networking a komunikace na české i mezinárodní úrovni
  • Příprava školení a dalších eventů zejména pro příjemce subgrantů z ČR, ale i pro projektové partnery
  • Příprava, propagace, koordinace, komunikace a administrativa spojená s realizací subgrantových řízení
  • Zodpovědnost za vizibilitu projektu v souladu s požadavky donora

Požadujeme:

  • Zkušenost z projektového řízení, důraz na detail a pečlivost při hlídání a dodržování termínů
  • Schopnost efektivně pracovat na různých agendách současně, orientaci na cíl
  • Samostatnost, ale i schopnost spolupracovat v týmu a propojovat rozličné aktéry
  • Uživatelskou znalost práce na PC (OS Windows, MS Office 365, Google workspace)
  • Výborné písemné i verbální komunikační dovednosti v českém i v anglickém jazyce
  • Ochotu absolvovat časté několikadenní pracovní cesty v rámci EU
  • Znalost prostředí českého neziskového sektoru a orientace v administrativě grantů výhodou
  • Zájem o globální vzdělávání a témata udržitelného rozvoje výhodou
  • Zkušenosti se zapojováním věkové skupiny 15-30 let výhodou

Nabízíme:

  • Přátelské pracovní prostředí v menším týmu.
  • Kontakt se širokým spektrem neziskových organizací a dalších aktérů v českém i mezinárodním prostředí
  • Prostor pro seberealizaci a osobní rozvoj
  • HPP v rozsahu 0,6 – 0,8 v centru Prahy na 3,5 roku, flexibilní pracovní doba, možnost částečného home office, 5 týdnů dovolené, sickdays
  • Mzda po zkušební době dle zkušeností 43 000 – 47 000 Kč brutto (při přepočtu na plný úvazek), pravidelná valorizace, odměny dle pracovních výsledků
  • Příspěvek na stravné, mobilní telefon s tarifem, pracovní notebook
  • Nástup: březen 2024 nebo dle dohody

Uzávěrka přihlášek je průběžná (výběrové řízení bude ukončeno po obsazení pozice). Ústní pohovory s vybranými zájemci/kyněmi proběhnou do dvou týdnů po přijetí žádosti, případně dle domluvy. V případě zájmu zašlete přes odpovědní formulář svůj strukturovaný životopis, motivační dopis (max. 1 strana v českém jazyce), případně reference. Bližší informace: Lucie Ambrožová (+420 773 626 701).