O katedře

Naše vize

Jsme otevřené a dynamicky se rozvíjející akademické pracoviště. Poskytujeme vzdělání a realizujeme výzkum v oblasti rozvojových a environmentálních studií.

Chceme inspirovat studenty, odbornou i širokou veřejnost a přispívat k řešení otázek udržitelného rozvoje a k lepšímu fungování lidské společnosti. Osobnostní růst a uplatnitelnost studentů podporujeme prostřednictvím individuálního přístupu a mezinárodní spolupráce.

O katedře

Katedra rozvojových a environmentálních studií byla založena v září roku 2007 pod názvem katedra rozvojových studií. Od roku 2017 nese současný název. Nabízí dva bakalářské (Bc.) programy (Mezinárodní rozvojová studia, a Environmentální studia a udržitelný rozvoj), a jeden navazující magisterský (Mgr.) program Globální udržitelný rozvoj.  Dále katedra nabízí rigorózní řízení (RNDr.) a doktorské studium (Ph.D.) v oboru Environmentální a rozvojová studia.