Terénní praktikum z biologie a ekologie 2023

Terénní praktikum z biologie a ekologie 2023 – předběžné informace pro zájemce

Praktikum bude realizováno jako 4-5 jednotlivých výjezdů v průběhu března až června 2023. Budeme se tak snažit postihnout rozmanité biotopy i různá období jara.

První tři akce budou jednodenní, páteční a budeme vyrážet z domluveného místa srazu běžnou dopravou (vlakem, autobusy) na zajímavé lokality na Moravě, s odpoledním až podvečerním návratem. Poslední 2 dny pak pravděpodobně spojíme do jedné dvoudenní akce s přespáním (je v jednání – Jeseníky, Beskydy či jižní Morava).

Budeme se pohybovat v přírodě a je proto potřeba, aby byli všichni účastnící schopni ujít středně dlouhou trasu v terénu a měli obuv, oblečení a další vybavení do přírody (i pro případ horšího počasí). Také by měli mít všichni zápisník na poznámky z terénu.

Cena akce: Dopravu a jídlo si bude zajišťovat každý sám (počítejte s jízdenkami v ceně nižších stovek korun na den + jídlo). Kromě toho budeme v dubnu vybírat zálohu 800 Kč na ubytování na dvoudenní akci.

Podmínkou zápočtu bude účast na exkurzích a závěrečné prokázání základní orientace v druzích a biotopech pozorovaných během exkurzí.

První výjezd proběhne 31. 3. 2023, o podrobnostech budou nahlášení účastníci informováni emailem.