Nabídka brigády na MŽP!

Ministerstvo životního prostředí hledá v souvislosti s nadcházejícím předsednictvím ČR Radě EU spolupracovníky, kteří se budou podílet na přípravě pozičních dokumentů Evropské unie a jejích členských států pro 15. zasedání konference smluvních stran Úmluvy o biologické rozmanitosti.

Tato příprava obnáší zpracování odborných podkladů k jednotlivým bodům programu konference, především na základě výstupů zasedání podpůrných orgánů (podkladové dokumenty jsou pro informaci k dispozici zde: https://www.cbd.int/conferences/geneva-2022), ve spolupráci s experty z dalších členských států EU, a koordinace společné pozice EU, která bude z těchto podkladů vycházet.

Spolupráce bude probíhat prostřednictvím dohody o pracovní činnosti nebo smlouvy o poskytování služeb, které budou uzavřeny na období od února/března 2022 do konání zasedání konference (předběžně červenec/září 2022). Časové vytížení je flexibilní / spíše nárazové (na základě harmonogramu příprav konference), maximálně do výše polovičního úvazku (po domluvě). Pracovat lze z domova i z kanceláře v budově MŽP.

Požadavkem je výborná znalost anglického jazyka, výhodou pak dobrá orientace / praxe v agendě mezinárodní ochrany biodiverzity, znalost fungování EU a výborné komunikační a koordinační dovednosti.

Zájemce prosíme o zaslání životopisu v českém jazyce a motivačního dopisu v anglickém jazyce nejpozději do

12. 1. 2022 na adresu eliska.rolfova@mzp.cz. Na stejný e-mail se můžete obracet s případnými dotazy.