MRS/PRAK1 Program exkurzí a info

Z důvodu velkého počtu přihlášených studentů jsem vás rozdělil do tří skupin: Skupina č. 1 (patří sem všichni, jejichž přijmení začná na B… až K…), skupina č. 2 (příjmení začínající na M… až P…), skupina č. 3 (R… až Z…..). Pro získání zápočtu je nutná osobní účast minimálně na dvou exkurzích. 

Skupina č.1 má exkurzi „CHKO Litovelské Pomoraví“ v pátek 20.3., exkurzi „Přírodní park Velký Kosíř“ v pondělí 11.5.

Skupina č.2 – „Litovelské Pomoraví“ v pátek 27.3., „Kosíř“ v úterý 12.5.

Skupina č.3 – „Litovelské Pomoraví“ v pátek 3.4., „Kosíř“ ve čtvrtek  14.5.

Termíny si můžete v případě potřeby prohodit mezi sebou, na mne se s tím ale neobracejte, díky.

Časový program je pro všechny skupiny stejný: Exkurze na Velký Kosíř – každý se samostatně dopraví např. vlakem (OS14013) z Olomouce hl. nádr. v 8:33 (přestup v Senici na Hané na vlak OS14065) do Slatinic (příjezd v 9:20 hod.), popřípadě sraz v 9:30 před vstupem do lázní Slatinice. Odtud lektorovaná tůra přes Velký Kosíř (doporučuji si vzít s sebou na opečení špekáčky apod.) do Čech pod Kosířem, odtud odjíždí autobus Arriva v 15.05 do Olomouce. Exkurze Litovelské Pomoraví – sraz v 7:58 na zastávce autobusu MHD č. 20 „Horka nad Moravou – Obecní úřad“ (autobus odjíždí v 7:38 z Envelopy, 7.41 od tržnice). Návrat busem č. 20 ze zastávky „Horka-Sedlisko“ 12.37, který je na Envelopě v 13.01 hod.

S sebou: vybavení pro případ deště (exkurze se koná za každého počasí), svačinu, repelent proti klíšťatům, dobré boty do terénu. Jízdné si každý hradí sám. V Čechách pod Kos bude možno navštívit zámek či známé muzeum starých kočárů (volitelně). 

Nepovinnou součástí  předmětu MRS/PRAK1 bude celodenní exkurze do Jeseníků dne 1. června /pondělí/. Odjezd zájezdovým busem od PřF na Envelopě v 8.15 hod, návrat večer do Olomouce. S sebou jídlo a pití na celý den (bude možné dát si rychlý oběd a pivo na chatě Ovčárna, bude-li otevřená), velmi dobré sportovní (turistické) boty do hor, pláštěnka (na hřebeni může v létě i sněžit). Doprovázet nás bude i někdo z pracovníků Správy CHKO Jeseníky, cestou zastávky s povídání o horské přírodě a jejím ochranářském managementu, trasa povede poměrně prudkým stoupáním kolem vodopádů Bílé Opavy z Karlovy Studánky na hlavní jesenický hřeben u horní hranice horského lesa a potom dolů přes unikátní ledovcový kar Velké kotliny a do Karlova (zde posledních asi pět kilometrů po lesní asfaltové cestě). Kdo se chce této exkurze zúčastnit, musí se přihlásit osobně některé pondělí u mě v kanceláři (do 6.4. nejpozději) a zaplatit zálohu na autobus ve výši 200,-Kč/osobu. Akce se uskuteční jen pokud bude minimálně 15 zájemců. 

Dotazy v případě opravdu zcela nezbytném na mailu ivo.machar@upol.cz nebo osobně v pondělky v kanceláři 2.O28. Ivo Machar