Konference Mapování | GIS | Rozvojové země

Dobrý den,

rádi bychom Vás pozvali na první ročník konference Mapování | GIS | Rozvojové země, která se snad stane tradicí lákající do Olomouce zájemce nejen o rozvojové země, ale také o možnosti využití geografických informačních systémů (GIS) a mapování v těchto oblastech.

Letošní ročník se bude konat:

• Kdy: pátek 25.10.2013,  od 9:30 (registrace bude probíhat od 8:30 do 9:30). Předpokládaný konec je okolo 14:00.
  • Kde: Přírodovědecká fakulta, Univerzity Palackého v Olomouci (17. listopadu 12, Olomouc)
  • Za kolik: Zdarma + malý raut.

Konference se bude skládat z několika vybraných příspěvků, dle programu, a na ně navazující diskuze. Snažíme se, abychom pro Vás připravili zajímavý mix technologií i přístupů. Finální program bude zveřejněn na stránkách konference během září. V případě zájmu můžete v prostoru před konferenčním sálem prezentovat poster či jiné materiály – tato varianta musí být domluvena předem s organizátory a to nejpozději do 1.10.2013

Předběžný program:

• Zkušenosti s OpenStreetMap mapováním v Burundi, Čadu a Keni (EUROSHA Volunteers)
  • Využití GIS v zemědělských projektech v Etiopii (Člověk v tísni, o.p.s.)
  • Kde a jak ČR pomáhá – atlas ZRS ČR (Katedra rozvojových studií a Katedra geoinformatiky, PřF UP Olomouc)
  • UAV a jejich využití
  • Mapovací služby pro podporu humanitárních aktivit a rozvojových programů (GISAT)

Na konferenci se můžete přihlásit přes tento formulář. V případě dotazů prosím kontaktujte Jiřího Pánka (JirkaPanek@gmail.com).

crdc_p

Projekt je podporován z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Konference probíhá pod záštitou České geografické společnosti, České asociace pro geoinformace a Kartografické společnosti ČR

cgs-150x150logocagi2Kartograficka-Spolecnost-CR