Evropský rok rozvoje

Katedra rozvojových studií bude v rámci Evropského roku rozvoje realizovat projekt s názvem Evropský rok rozvoje v Olomouci a okolí. Projekt byl podpořen z prostředků státního rozpočtu poskytnutých z kapitoly Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR. V rámci Evropského roku rozvoje v Olomouci a okolí budou probíhat besedy, přednášky, filmová promítání, rozvojové večery, studentské mini-GRV aktivity, konference a mnohem více. Podrobnost o jednotlivých akcích budou postupně zveřejněny na stránkách Katedry rozvojových studií. Fotogalerie je umístěna na stránkách katedry. 

Již realizované aktivity:

  1. Prezentace Evropského roku rozvoje a aktivit katedry na Dni otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci (17. 1. 2015)
  2. Rozvojový večer na téma „PEKLO NA ZEMI“ ANEB O ŽIVOTĚ NA HAITI. (20. 1. 2015 – pořádáno ve spolupráci s ARPOK, o.p.s.) 

Plánované aktivity:

  • Rozvojový večer na téma Příběh jednoho dobrovolníka aneb o rozvojovém vzdělávání v Mexiku. (10. 2. 2015 od 18.00 v Muzeu umění Olomouc – sále Divadla hudby – ve spolupráci s ARPOK, o.p.s.)  
  • Promítání filmu Putinovy hry. (25. 2. 2015, od 19. 30, aula PřF UP Olomouc).