Informace o studiu

 

Získejte konkurenční výhodu před ostatními. Žijeme ve světě, který se neustále mění. I když dnes víme, že budoucnost nelze s jistotou určit, lze ji určitě předvídat a utvářet. Foresight je o předvídání a formování budoucnosti.

Absolventi oboru Foresight for Environment and Development budou disponovat znalostmi kvantitativních i kvalitativních metod zkoumání možných budoucností, stejně jako znalostmi vybraných geografických a environmentálních disciplín. Získané znalosti a dovednosti budou studenti schopni využít k vytváření vývojových trendů a alternativních budoucností v oblasti životního prostředí a dlouhodobě udržitelného rozvoje na různých úrovních. Uplatnit se mohou i v soukromém sektoru – foresight připravuje alternativní vývojové scénáře pro strategické plánování.  

Magisterský obor Foresight for Environment and Development je vhodný pro absolventy oborů Mezinárodní rozvojová studia, Environmentální studia a udržitelný rozvoj a dalších příbuzných oborů. 

Co nabízíme?

  • jedinečný a atraktivní program: jsme jedinou univerzitou ve střední Evropě, která nabízí magisterský program zaměřený výhradně na foresight
  • skvělé příležitosti strávit část studií v jiné zemi: spolupracujeme s více než 25 univerzitami po celém světě
  • osvěžující mezinárodní prostředí: spousta studentů ze zahraničí studuje na našem pracovišti
  • možnost zapojit se do studentských spolků
  • zázemí prestižní fakulty a univerzity
  • prostředí jednoho z nejkrásnějších a historických měst v Evropě

Do programu se můžete přihlašovat každý rok do konce května. 

PŘIHLÁSIT SE