ESURblog

Vítejte na naší hybridní elektronické výkladní skříni, kterou jsme si pracovně nazvali ESURblog

Těm z vás, kteří ať už z jakýchkoli důvodů nesledují Facebook zde nabízíme výběr za našich „šérů“, „tvítů“, „blogů“, katedrových aktualit a jiných elektronických radikálů … a popř.ještě něco navíc (např. jsem aktualizovali a doplnili seznam předmětů, které v rámci ESUR nabízíme).

Úvodem bychom rádi nabídli pár důvodů, proč jít studovat náš nově otevíraný bakalářský obor Environmentální studia a udržitelný rozvoj (tedy ESUR).

  • Předně se chceme pochlubili tím, že máme své lidi na nejvyšších místech, jak ukazuje toto tajně pořízené video (z důvodu krytí dedikované jiné ekologické „značce“). Poznáte šéfa oboru? 😉

  • Nezanedbatelné jsou též poslední objevy na poli výzkumu globální změny klimatu, který učinili výzkmníci naší katedry a které zásadně mění pohled na evoluční adaptace ledních medvědů (opět posloužila skrytá kamera; prosíme omluvte reklamní pdobu, která je nutnou úlitbou společnosti, který výzkum sponzorovala).
  • Následující „časosběrné foto“, pořízené jedním z našich vědců při výzkumných cestách za polárními medvědy do Grónska (viz výše) bylo pořízenu na pobřeží Faerských ostrovů a je též cenným příspěvkem k výzkumu globální klimatické změny na příkladu adaptací, tentokrát kulturních.

Fayery

  • Ze života katedry: rádi bychom opět zdůraznili, že na vylaďování studijního programu nepřetržitě pracujeme, jak ukazuje situační snímek níže (v podstatě se jedná též o časosběrné foto… 😉

dokumentace