Letní škola rozvojové spolupráce

V rámci projektu Letní škola rozvojové spolupráce v roce 2016 vyšla publikace Rozcestník I. Tento sborník je souhrnem vybraných přednášek ze semináře Aktuální výzvy I – Migrace (1. – 3. 6. 2016 v Olomouci) a Letní školy rozvojové spolupráce (5. – 9. 9. 2016 v Olomouci). Rozcestník I si můžete stáhnout zde.

 

Letní škola rozvojové spolupráce 

Týdenní letní škola, která se již tradičně koná v Olomouci. Cílem letní školy je přiblížit účastníkům téma rozvojové spolupráce a humanitární pomoci (české i mezinárodní) prostřednictvím různých aktérů –  neziskových organizací, státní správy, soukromých firem či mezinárodních organizací.  Programu tvoří praktické workshopy a přednášky hostů – předních odborníků působících v této oblasti.  Neziskové organizace pak ve čtvrtečním programu nabídnou účastníkům konkrétní zapojení v jejich činnosti.

Dále je  připravený i neformální program: výstavy, prohlídka města, dokumentární filmy, společné posezení, venkovní aktivity, apod.

Cílovou skupinou této letní školy jsou zájemci, kteří se o problematiku rozvojové spolupráce zajímají (nevěnují se jí profesionálně) a chtějí se dozvědět více.  

írodovědecká fakulta v Olomouci  – začátek září 2017

kontakt – Lenka Voleníková : lenka.volenikova@upol.cz

 

LSRS pro VS 2016 poster_final

 

 

 

  Aktuální výzvy II.

Tento třídenní seminář se blíže zaměřuje na jedno aktuální téma. V roce 2016 bylo ústředním tématem celého semináře téma Migrace.

 

MIGRACE POSTER_final

 

crdc_p

 

Projekt je podporován z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.